گزارش عملکرد دوره پیشین

/گزارش عملکرد دوره پیشین
گزارش عملکرد دوره پیشین2019-06-14T23:55:44+00:00

گزارش دو دوره ی نمایشگاه

دوره ی اول نمایشگاه با حضور 48 شرکت تولید کننده و وارد کننده تجهیزات و اقلام مصرفی رستوران داران و هتل داران در قالب 43 غرفه از استان های اصفهان، البرز، فارس، قم، خراسان رضوی و تهران آخرین دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشتند.

شرکت های حاضر در این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 6000 متر در سالن  A6مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب حضور یافتند.

در اولین دوره از نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران و هتل شرکت های حاضر در این نمایشگاه عرضه کننده هایی در حوزه تجهیزات عمومی، طبخ، سلف سرویس ، سرویس های پذیرایی، شست وشو و تزیینات و دکوراسیون و مواد اولیه غذایی و خدمات نرم افزاری و IT  رستوران ها و هتل ها حضور داشتند.

این نمایشگاه در روز 19 آبان ماه سال 96 با حضور جناب آقای علیرضا محجوب رییس محترم فراکسیون کارگری مجلس و جناب اقای علی اصغر میر ابراهیمی رییس محترم اتحادیه صنف رستوران های سنتی و سلف سرویس های تهران افتتاح شد که در همان روز اول بیش از هزار نفر بازدید کننده متخصص در نمایشگاه حضور یافتند و در مجموع طی پنج روز برگزاری 3784 نفر از این نمایشگاه دیدن کردن. در این میان حضور مهمان ویژه و برنامه های جانبی نمایشگاه با هدف آموزش نحوه صحیح مهمان نوازی و باریستا در ایران مورد توجه بسیاری از بازدید کنندگان قرار گرفت و در 23 آبان ماه 1396 این نمایشگاه با رضایت 90 درصدی مشارکت کنندگان به کار خود خاتمه داد .

دور دوم این نمایشگاه در روز 7 دی ماه 1397 در سالن A6  مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب با حضور جناب اقای علی اصغر میرابراهیمی رئیس اتحادیه صنف رستوران های سنتی و سلف سرویس های تهران، جناب آقای اسکندر آزموده مفیدی ریاست اتحادیه صنف بستنی، آبمیوه و کافی شاپ تهران و جناب آقای مرتضی هاشمی معاون مدیر عامل مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح شد.

از آنجایی که قریب به اتفاق نمایشگاه های ایران در سال 97 از لحاظ متراژ ما بین 35 الی 45 درصد ریزش مواجه بودند  نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، هتل و صنایع وابسته رشد 65 درصدی نسبت به سال گذشته داشته و این یعنی در مقایسه با سایر نمایشگاه های برگزار شده در ایران تفاوتی معادل 75 الی 90 درصد رشد داشته است که از مهمترین عوامل آن می توان از تخصصی بودن و دعوت از بازدیدکنندگان متخصص این حوزه یاد نمود و در نتیجه برگزاری موفق این نمایشگاه در سال گذشته دانست.

در سال دوم این نمایشگاه 58 شرکت از استان های تهران، مرکزی، اصفهان، کرمانشاه، البرز حضور یافته بودند.

از مهمترین برنامه ها و اقدامات ارتقایی نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، هتل و صنایع وابسته که برای سال دوم این نمایشگاه برنامه ریزی شده بود میتوان از موارد زیر یاد نمود

1) در این دوره نمایشگاه افزایش تعامل بین صنعت و دانشگاه از جمله رویدادهای مورد توجه و اهمیت بوده که به این منظور کارگاه های آموزشی 4 روزه ای با همکاری دانشگاه سینا و مرکز آموزش علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیشه کاراد در سالن نمایشگاه با حوزه های مختلف آداب معاشرت ، آموزش آشپزی در بخش های سنتی و فرنگی، نان ها ، گارنیش، دسر و فینگرفود و حوزه میکسولوژی با همکاری شرکت سن ایچ برگزار گردید که توانست در مقایسه با سایر نمایشگاه های برگزار شده به عنوان یک رویکرد جدی اثر بخش دنبال شود.

2) بازدید قریب به 200 نفر از آشپزان و سر آشپزان مطرح این صنعت که باعث تبادل نظر و تجارب و  آشنایی بیشتر با نیاز مصرف کننده در این حوزه شد.

از جمله برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغات برای دور دوم این نمایشگاه به شرح زیر انجام شد:

اطلاع رسانی به 12000 متخصص این صنف از طریق کارت دعوت بازدید از نمایشگاه در سراسر کشور

درج آگهی و پوستر نمایشگاه در صفحات پر بازدید اینستاگرام و گروه های متخصص تلگرامی

برگزاری جلسات هم اندیشی با اساتید حوزه آشپزی

ارسال ایمیل و پیامک به بانک های معتبر این صنعت

همکاری و نشست با اتحادیه های مرتبط این صنعت

ساخت تیزرهای تبلیغاتی

که طی 4 روز برگزاری این رویداد باعث جذب 4392 نفر بازدید کننده متخصص گردید و رشدی 15 درصدی برای بازدیدکننده نسبت به سال گذشته را در رقم زد.

این نمایشگاه در روز 10 دی  ماه 1397همچنان با رضایت بالای 90 درصدی مشارکت کنندگان به کار خود پایان داد.